BJEŽ ambasadorky – rozhovor s Lenkou Burianovou Švábíkovou

BJEŽ
BJEŽ

Lenka se k týmu BJEŽ ambasadorek připojila loni na podzim a rozšířila jeho „pole působnosti“ do oblasti netradiční běžecké disciplíny – běhu do schodů, ba dokonce do skokanských můstků! Co je pro někoho noční můrou, v tom se jiný vyžívá. 😊 V rozhovoru s Lenkou Burianovou Švábíkovou zjistíte třeba i to, jaké závody ji ještě letos čekají, co ji nejvíc motivuje a jaká je její nejoblíbenější čelenka.

 

 


 

Patříš mezi vyvolené 🙂 – ambasadorky čelenek BJEŽ. Jak ses s touto značkou seznámila?

Úplně náhodou, kolega mi v práci řekl, že dělá ještě jinou věc a že má Bětka krásný Instagram, začala jsem BJEŽ sledovat a taky se domluvila na výrobu čelenek pro mou atletickou skupinu, Bětka na trénink pro její děti, tam mi přinesla první čelenky a tričko a já se zamilovala a už to jelo… A nedá se to zastavit 😊

 

Co ti na čelenkách BJEŽ nejvíc vyhovuje? Proč bys je doporučila všem ostatním?

Není to jen jedna věc… Je to samozřejmě design, ať je mám na tréninku, na závodech nebo v práci, všechny zaujmou a ptají se, odkud je mám. Naprostý TOP byly a jsou všechny druhy „Všechno je to v hlavě“.

Tenké drží skvěle vlasy a nekloužou, u zimních mi nefouká do uší.

 

 

Jakému sportu se primárně věnuješ?

Atletika, běh, běh do schodů, běh do skokanských můstků.

 

Co tě na tom nejvíc baví?

Vyhrávat, překonávat sama sebe, nové výzvy… a zlepšovat se!

 

 

Zvládáš i nějakou jinou disciplínu jen tak pro radost nebo doplňkově k tréninku?

Určitě, brusle nebo kolo, letos jsem si zamilovala paddleboard.

 

Jak ses ke sportování dostala? Jsi aktivní sportovec odmalička, nebo tě to chytlo až později?

Asi ve 13 jsem šla na školní závody a trenéři pak obcházeli školy a snažili se najít děti, kteří by za ně závodili. Další rok jsem šla na pár závodů za atletický oddíl v Uherském Hradišti a postupně jsem začala chodit i na tréninky. Takže ne úplně od malička, ale dost dlouho. Teď mi došlo, že závodím už přes dvacet let… To zní strašně 😊

 

 

Máš nějaký oblíbený závod? Na jaké závody se ještě letos chystáš?

Zamilovala jsem se do výběhu můstků a letos jsem zkusila svůj první překážkový běh. Můstky nejsou teď už žádné, ale překážkové běhy mě čekají ještě minimálně dva – v září Hovorčovická pěst a v říjnu Beroun Race. Taky začínám běhat trailové běhy a určitě nevynechám Velkou Kunratickou.

 

Co tě nejvíc motivuje k dobrému výkonu?

Jak už jsem psala výše, touha po vítězství a překonávání osobáků 😊

 

 

Jakého sportovního úspěchu si nejvíc ceníš? A co je tvá vysněná sportovní meta?

To je těžké, dřív to byly hlavně atletické medaile z mistrovství republiky, pak to začala být vítězství na schodech, 2. místo na mistrovství Evropy a 3 roky za sebou 2. místo ve světovém žebříčku v běhu do schodů, vítězství na Red Bull 400 v Bischofshofenu a všechna pódiová umístění z tohoto závodu 😊

 

Co bys vzkázala někomu, kdo by chtěl začít se sportem – ať už s během, nebo čímkoliv jiným – a neví, jak začít nebo jestli na to má?

Dokud člověk nezačne, ať už s jakoukoli činností, nemůže zjistit, jak mu půjde a jestli na to má.

Je to jednoduché, prostě jít a zkusit to, cokoli. Neposlouchat okolí, které ho sráží, nehledat výmluvy a možnosti proč ne. Všechno, co děláme, nám musí dávat hlavně smysl a něco zpět. Musí nás to bavit.

 

 

A na závěr – jaká je tvoje nejoblíbenější čelenka BJEŽ? 🙂

Tenká reprezentační a zimní „Všechno je to v hlavě“.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších (nejen) sportovních úspěchů!

 


 

Tenká „reprezentační“ čelenka single CZECH

BJEŽ

BJEŽ