We help / Charity

… because we can

Chceš taky pomáhat? Všechny čelenky, jejichž nákupem přispěješ na dobrou věc, najdeš tady. A nebo prostě jen šiř dobrou myšlenku, měj srdce na dlani a pomáhej, když můžeš.

Všem, kteří pomáhají s námi, děkujeme.


Kaa-Waa

Bylo nebylo, jednoho krásného dne potkala Bětka na závodě Od nevidim do nevidim Aničku. Obě jsou sportovkyně, Bětka vyrábí designové sportovní čelenky a Anička je šperkařka a designérka. Když se příště potkaly ještě na triatlonu, co myslíte, jak to dopadlo?

Anna Steinerová je především autorka šperků, ve svém studiu se ale věnuje také navrhování medailí nebo trofejí a ráda vytváří zajímavé projekty. Jedním z nich je i projekt Kaa-wa. Pro něj Anička vytváří šperky inspirované kávovými zrny, doplňuje je o příběhy spisovatele Jiřího Dvořáka a ilustrace studia NaPOLI. Do projektu Kaa-wa se postupně zapojují také další umělci a kolekce se tak neustále rozrůstá. A co je na tom nejlepší? Z prodeje každého Kaa-wového výrobku putuje část výdělku na aktivity Klubu Afásie.

Že nevíte, co to afázie je? To nevadí, my jsme to dřív taky nevěděli. O to víc nás to zaujalo a rozhodli jsme se klub také podpořit. Ve spolupráci s Kaa-wou jsme navrhli a vyrobili čelenky s roztomilým fenkema kávovými zrnky, jejichž koupí můžete i vy přispět velkou částkou z jejich ceny na podporu Klubu Afásie.

Co je to afázie?

Afázie patří mezi nejvážnější a nejkomplikovanější narušení komunikačních schopností. Je to porucha již vybudované řeči, která vzniká následkem ložiskového poškození mozku při cévní mozkové příhodě, traumatu, nádoru, zánětlivých onemocněních apod.

Klub Afásie

Občanské sdružení Klub afasie podporuje osoby s afázií, napomáhá efektivnímu užívání řeči jako nástroje mezilidské komunikace, psychické adaptaci na handicap i sociální reintegraci. Svými aktivitami se snaží zvyšovat kvalitu života osob s afázií. Popularizuje problematiku afázie mezi odbornou i laickou veřejností.

Mezi cíle občanského sdružení Klub afasie patří zejména:

  • bojovat proti izolaci afatiků a jejich blízkých
  • organizovat skupinová setkání lidí s afázií
  • poskytovat osobám s afázií poradenské služby
  • obhajovat oprávněné zájmy afatiků
  • informovat veřejnost o afázii

Více informací najdete na www.klubafasie.com.


Bojuj až do konce – Tomáš Slavata

Tomáš Slavata je úspěšný sportovec a také patron dětí. Z nelehkého dětství a problémové rodiny ho vyvedla právě motivace pozitivně vyniknout, k čemuž je sport ideální. Stal se tak prostředkem jeho vlastní záchrany. Namísto touze po úspěchu se však Tomáš raději věnoval práci s dětmi, což mu zůstalo dodnes. Mimo jiné vychovává své dva synovce a Dominika a Štěpána, dva kluky, co to stejně jako on neměli v životě jednoduché.

Tomáš neustále motivuje nejen děti z dětských domovů, ale všechny, kteří chtějí něco dokázat, sebrat se a bojovat za svůj sen a cíl. Pravidelně pořádá řadu aktivit, do kterých se může zapojit každý. My je podporujeme nejen našimi čelenkami. Motto na nich zní „Bojuj až do konce“ a můžete si je pořídit v naší charitativní sekci. Dvacet motivačních čelenek jsme také věnovali jako ceny do velkého finále Slavata triatlon tour – série triatlonových závodů pro děti z celé republiky.


Od nevidim do nevidím

Od nevidim do nevidim je charitativní běžecký závod pořádány nevidomým běžcem a horolezcem Honzou Říhou. Tento projekt jsme moc rádi podpořili bleskovou výrobou čelenek s mottem závodu jako cen pro vítěze, a navíc jsme poskytli 40 % z jejich ceny tomuto závodu jako sponzorský dar.

Čelenky Od nevidim do nevidim však pomáhají i jinde. Jejich nákupem v našem e-shopu přispějete na konto rodiny malého Šimona, který trpí nemocí zvanou achondroplazie a potřebuje tak nákladné pomůcky.


Happy Trail

Projekt na podporu Happy Tail již skončil. Nyní připravujeme spolupráci s organizací Mathilda. Brzy napíšeme více.

Milujeme psy (jinak to snad ani nejde). Dlouhá léta nám dělali společnost dva zrzaví psí velikáni – co do velikosti duše a projevované lásky – a proto jsme neváhali, když jsme měli příležitost podpořit projekt, který pomáhá všem pejskům, kteří to potřebují.

Happy Tail, z. s. založili studenti oboru veterinářství, kteří stejně jako my nemůžou bez chlupáčů být, a vymýšlí a realizují všemožné aktivity, které jim pomáhají. Shánějí finanční prostředky pro pejsky z útulků, snaží se zlepšit tamní prostředí, zachraňovat zvířata z nevyhovujících podmínek, sdružují bezproblémové majitele a chovatele a poskytují bezplatné poradenství všem pejskařům.

Pro Happy Tail jsme vytvořili krásné čelenky, jejichž nákupem přispějeme my i vy na plnou misku dobrého krmiva pejskům, kteří neměli štěstí na fajn domov.

Více informací o projektu Happy Tail najdete na www.happy-tail.cz.


Dobrý anděl

Nadaci Dobrý anděl přispíváme pravidelně. Máme jistotu, že naše peníze jsou do posledního haléře posílány rodinám, kterým nemoc překazila nebo znesnadnila šťastný rodinný život. Obnos, který chcete rodinám posílat, si můžete zvolit podle svých možností a věřte, že i stokoruna měsíčně pomáhá.

Zapojte se s námi a buďte si jistí, že to budou vaše nejlépe vynaložené peníze.

Více informací najdete na webových stránkách Dobrého anděla www.dobryandel.cz.