Otázky a odpovědi

Informace o čelenkách

 

Nejskvělejší je na nich to, že jsou krásné, drží na hlavě přesně tam, kde by měly být a jsou pohodlné – netáhnou, netlačí, jsou lehké a neškudlí. Všechno o tom, jak je to možné, najdeš v našem článku o čelence, která drží.
Podrobné informace o nošení různých druhů čelenek najdeš u každého konkrétního produktu. Obecně platí, že nastavitelná čelenka by ti měla na vlasech volně ležet a neměla by být utažená. Široké čelenky zase patří na čelo – odvádí odtud vlhkost a nekloužou. Pokud tě čelenka tlačí, nepřiléhá k hlavě nebo se zadní část posouvá, máš čelenku pravděpodobně moc utaženou. Pokud ti čelenka z hlavy padá (přestože je na hlavě volně), je ti malá – ozvi se, poradíme nebo čelenku upravíme tak, aby ti dobře seděla.
BJEŽ vzniklo spojením jména a příjmení naší zakladatelky, Bětky Ježkové. A taky to zní jako „běž“, což je náš oblíbený pokřik. Přečti si víc o příběhu BJEŽ.
Samozřejmě že ne, můžeš je nosit téměř při jakékoliv představitelné aktivitě (pokud jde o činnosti na souši, ve vodě jsme je ještě netestovali). Máme ověřeno, že výborně drží při běhu, na kole, na kolečkových bruslích, při turistice, procházkách, frisbee, volejbalu, lakrosu, florbalu, házené a spoustě dalších sportů. Nosíme je ale taky do práce, do školy, do kroužků, na párty a plesy nebo jen tak, doma, ve volném čase. Hodí se prostě skoro pořád.
Nabízíme několik druhů čelenek a každý z nich je trochu odlišný.

šířka obvod
stylové čelenky 2,5 cm 49–73 cm (nastavitelná)
úzké čelenky 1 cm 49–73 cm (nastavitelná)
glitter čelenky 1 nebo 2,5 cm 49–73 cm (nastavitelná)
široké letní čelenky 8 cm 46 cm
široké zimní čelenky - UNI 9 cm 46 cm
široké zimní čelenky - S 7 cm 44 cm
pletené merino čelenky 10 cm 44-46 cm

Naše nastavitelné čelenky (díky posuvné gumičce) a široké čelenky (díky pružnému materálu) sedí i dětem od 4 let.
Nastavitelné čelenky jsou z polyesteru, posuvná gumička z elastanu a silikonu. U širokých letních čelenek jsme zvolili kombinaci polyesteru Micro a Elastomera, aby dýchaly a co nejlépe odváděly vlhkost. Zimní čelenky jsou vyrobené z polyesteru a elastanu a na vnitřní straně jsou česané, aby co nejlépe hřály. Všechny čelenky kromě glitterek můžeš v případě potřeby přemáchnout ve vlažné vodě a snesou i oprání v pračce na šetrný program, ovšem zásadně bez aviváže. Na glitterky je třeba dávat zvláštní pozor a pouze je velmi opatrně opláchnout v ruce. Podrobnosti se dočteš u každé čelenky zvlášť.
Ano, mít na čelence vlastní motiv je možné. Design na míru je možné objednat od 15 kusů čelenek (stylových a širokých), nárčníků i čepic. Týká se vždy jednoho totožného designu i barevnosti. Více informací o tomto způsobu objednávky najdeš tady.
Ano, týmové čelenky vyrábíme velmi rádi. Nejvíce se o nich dozvíš v našem návodu a to včetně inspirace. Stylové čelenky pro svůj tým si můžeš objednat od 6 ks, široké čelenky (zimní nebo letní) už od 5 ks. Jejich cena závisí na celkovém objednávaném množství, rádi ti ji obratem sdělíme. Při výrobě nad 22 ks připravíme zdarma i grafický návrh potisku čelenek. Pro více informací se nám můžeš rovnou ozvat na napis@bjez.cz.


Informace o platbě a dopravě

Za objednávku můžeš zaplatit předem převodem na účet nebo kartou přes platební bránu ThePay, na dobírku při převzetí zásilky nebo hotově při vyzvedávání na prodejně nebo na akci.
Objednávku ti pošleme některou přepravní službou, jejichž ceník najdeš níže. Můžeš také zvolit osobní odběr u nás ve vzorkové prodejně, nebo ti balíček přivezeme na některou z akcí, kam se chystáme – tyto způsoby vyzvednutí jsou zdarma a navíc budeme moc rádi, když se potkáme! Nezapomeň se však s námi nejdřív domluvit, abychom si sladili velitelské časy a nehledali se zbytečně po půlce republiky 😉

Způsob doručení Doručovací doba Cena
Zásilkovna* 1–3 dny 65 Kč
Kurýrní služba (DPD/GEIS) 1–3 dny 99 Kč

* V případě nákupu v hodnotě nad 2.000,- Kč je doprava prostřednictvím Zásilkovny zdarma.

Ano, na Slovensko také doručujeme, prostřednictvím kurýrní služby nebo Zásilkovny. Dopravné SR

V případě nákupu v hodnotě nad 80 je doprava prostřednictvím Zásilkovny zdarma. Více informací najdeš na stránce prodej na Slovensko. Máme bezproblémové zkušenosti se zasíláním také do Rakouska, Německa, Maďarska a Polska. Pokud bys chtěl/a objednávku doručit sem nebo do jiné země, ozvi se nám.


Informace o objednávkách

 

Registrace před nákupem není nutná. Pokud se však zaregistruješ, budeš mít všechny své objednávky uložené na jednom místě, tvé kontaktní údaje u příští objednávky budou předvyplněné a budeš tak mít víc času na vybírání a navíc budeš mít kdykoliv přístup ke svým oblíbeným čelenkám ve Wish listu.
Balíčky většinou odesíláme v den objednávky, pokud je čelenka skladem. Když to tak náhodou není, ozveme se ti a domluvíme se na dalším postupu (buď si můžeš vybrat jiný motiv, nebo na vybraný počkat). V závislosti na volbě dopravce je doručovací doba obvykle mezi 1 a 3 dny. V době vánočních nákupů může doba dodání trvat déle, o aktuální situaci vždy informujeme na hlavní stránce e-shopu ana sociálních sítích.
Pokud ti je čelenka malá, velká nebo ti prostě špatně sedí, což se výjimečných případech může stát, rádi ti ji zdarma upravíme na míru. Ozvi se nám a domluvíme se na podrobnostech. Zboží zakoupené v internetovém obchodě samozřejmě můžeš do 14 dnů vrátit. Zboží však nesmí být použito, poškozeno apod. a odstoupení je možné pouze písemně. Balíček nám pošli na adresu BJEŽ, Mladoboleslavská 958, 197 00 Praha 9 – Kbely společně s fakturou a vyplněným formulářem, který se týká vrácení zboží.


Máš vlastní otázku?

Nestyď se a ozvi se nám! Potěší nás každý e-mail nebo telefonát a budeme rádi, pokud ti s něčím pomůžeme nebo poradíme.