Pomáháme

… protože můžeme.

Chceš taky pomáhat? Všechny čelenky, jejichž nákupem přispěješ na dobrou věc, najdeš na stránce s našimi charitativními čelenkami. A nebo prostě jen šiř dobrou myšlenku, měj srdce na dlani a pomáhej, když můžeš.

Všem, kteří pomáhají s námi, děkujeme.


Nejnovějším přírůstkem do našeho seznamu zajímavých projektů, kterým jsme se rozhodli pomoci, je Centrum Anabell. To už od roku 2002 pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým.

Poruchy příjmu potravy jsou vlastně onemocnění, které spojuje patologické chování spojené s jídlem. Nejčastěji vznikají u mladých dívek, ale přibývají i nemocní muži. Mezi ty nejzávažnější poruchy patří mentální anorexie a bulimie, problémem je však i přejídání nebo posedlost zdravou stravou.

 

 

Centrum Anabell bývá často prvním (i anonymním) kontaktem nemocného s odbornou pomocí. Tu mu zaručí sociální pracovníci, psychologové, nutriční terapeuti i školení peer konzultanti, kteří mají s poruchou příjmu potravy osobní zkušenost. Pobočky Centra Anabell najdete v Praze, Brně a Ostravě, zároveň je neustále v pohotovosti online poradenství. Více si můžete přečíst na www.anabell.cz.

Koupí krásné, optimistické a zcela originální čelenky Anabell nebo Anabell style příspíváte celým výtěžkem z jejího nákupu na činnost Centra Anabell. Ještě jednodušeji můžete centrum podpořit naběhanými kilometry prostřednictvím projektu „Běhám pro Anabell“. Podrobnosti najdete na www.zabehu.cz/beham-pro-anabell/jak-se-pripojit.

 

 

 

Abychom nepodporovali nějaký projekt, který má co dočinění s pejsky, to bychom nebyli my. V minulosti jsme podpořili třeba Happy Tail, tentokrát padla volba na Nadační fond Mathilda.

Posláním NF Mathilda je podpora osob s těžkým zrakovým postižením. Kromě jejich vzdělávání, pomoci se seberealizací na poli hudebního umění nebo pořádání různých akcí a setkání se Mathilda zabývá zejména pořízením, výchovou a výcvikem vodicích psů. A to rozhodně není levná záležitost – vždyť specializovaný trénink jednoho psího parťáka stojí okolo 250 000 Kč!

BJEŽ proto věnuje celý výtěžek z ceny prodaných „psích“ čelenek na činnost Nadačního fondu Mathilda. Přispět tak můžeš i ty, stačí si vybrat z čelenky DOGGIE colour, Paws black nebo Paws colour.

čelenka pro milovníky psů

 

Kromě finanční podpory jsme se zapojili i my osobně. Už dvě štěňata (Vidu a Melody) jsme v předvýchově měli 10 měsíců doma a snažili se, aby z něj vyrostl skvělý vodicí pes 🙂

BJEŽ a Vida, černá labradoří slečna

Nadaci Dobrý anděl přispíváme pravidelně. Máme jistotu, že naše peníze jsou do posledního haléře posílány rodinám, kterým nemoc překazila nebo znesnadnila šťastný rodinný život. Obnos, který chcete rodinám posílat, si můžete zvolit podle svých možností a věřte, že i stokoruna měsíčně pomáhá.

Zapojte se s námi a buďte si jistí, že to budou vaše nejlépe vynaložené peníze.

Více informací najdete na webových stránkách Dobrého anděla www.dobryandel.cz.


Komu jsme už pomohli?


Milujeme psy (jinak to snad ani nejde). Dlouhá léta nám dělali společnost dva zrzaví psí velikáni – co do velikosti duše a projevované lásky – a proto jsme neváhali, když jsme měli příležitost podpořit projekt, který pomáhá všem pejskům, kteří to potřebují.

Happy Tail, z. s. založili studenti oboru veterinářství, kteří stejně jako my nemůžou bez chlupáčů být, a vymýšlí a realizují všemožné aktivity, které jim pomáhají. Shánějí finanční prostředky pro pejsky z útulků, snaží se zlepšit tamní prostředí, zachraňovat zvířata z nevyhovujících podmínek, sdružují bezproblémové majitele a chovatele a poskytují bezplatné poradenství všem pejskařům.

Pro Happy Tail jsme vytvořili krásné čelenky, jejichž nákupem přispějeme my i vy na plnou misku dobrého krmiva pejskům, kteří neměli štěstí na fajn domov.

Více informací o projektu Happy Tail najdete na www.happy-tail.cz.

Bylo nebylo, jednoho krásného dne potkala Bětka na závodě Od nevidim do nevidim Aničku. Obě jsou sportovkyně, Bětka vyrábí designové sportovní čelenky a Anička je šperkařka a designérka. Když se příště potkaly ještě na triatlonu, co myslíte, jak to dopadlo?

Anna Steinerová je především autorka šperků, ve svém studiu se ale věnuje také navrhování medailí nebo trofejí a ráda vytváří zajímavé projekty. Jedním z nich je i projekt Kaa-wa. Pro něj Anička vytváří šperky inspirované kávovými zrny, doplňuje je o příběhy spisovatele Jiřího Dvořáka a ilustrace studia NaPOLI. Do projektu Kaa-wa se postupně zapojují také další umělci a kolekce se tak neustále rozrůstá. A co je na tom nejlepší? Z prodeje každého Kaa-wového výrobku putuje část výdělku na aktivity Klubu Afásie.

Že nevíte, co to afázie je? To nevadí, my jsme to dřív taky nevěděli. O to víc nás to zaujalo a rozhodli jsme se klub také podpořit. Atelier NaPoli konkrétně Martina Kupsová navrhla design čelenky s roztomilým fenkem a kávovými zrnky, jejíž koupí můžete i vy přispět velkou částkou z jejich ceny na podporu Klubu Afásie.

Co je to afázie?

Afázie patří mezi nejvážnější a nejkomplikovanější narušení komunikačních schopností. Je to porucha již vybudované řeči, která vzniká následkem ložiskového poškození mozku při cévní mozkové příhodě, traumatu, nádoru, zánětlivých onemocněních apod.

Klub afasie

Občanské sdružení Klub afasie podporuje osoby s afázií, napomáhá efektivnímu užívání řeči jako nástroje mezilidské komunikace, psychické adaptaci na handicap i sociální reintegraci. Svými aktivitami se snaží zvyšovat kvalitu života osob s afázií. Popularizuje problematiku afázie mezi odbornou i laickou veřejností.

Mezi cíle občanského sdružení Klub afasie patří zejména:

  • bojovat proti izolaci afatiků a jejich blízkých
  • organizovat skupinová setkání lidí s afázií
  • poskytovat osobám s afázií poradenské služby
  • obhajovat oprávněné zájmy afatiků
  • informovat veřejnost o afázii

Více informací najdete na www.klubafasie.com.

Tomáš Slavata je úspěšný sportovec a také patron dětí. Z nelehkého dětství a problémové rodiny ho vyvedla právě motivace pozitivně vyniknout, k čemuž je sport ideální. Stal se tak prostředkem jeho vlastní záchrany. Namísto touze po úspěchu se však Tomáš raději věnoval práci s dětmi, což mu zůstalo dodnes. Mimo jiné vychovává své dva synovce a Dominika a Štěpána, dva kluky, co to stejně jako on neměli v životě jednoduché.

Tomáš neustále motivuje nejen děti z dětských domovů, ale všechny, kteří chtějí něco dokázat, sebrat se a bojovat za svůj sen a cíl. Pravidelně pořádá řadu aktivit, do kterých se může zapojit každý. My je podporujeme nejen našimi čelenkami. Dvacet motivačních čelenek jsme také věnovali jako ceny do velkého finále Slavata triatlon tour – série triatlonových závodů pro děti z celé republiky.

Od nevidim do nevidim je charitativní běžecký závod pořádány nevidomým běžcem a horolezcem Honzou Říhou. Tento projekt jsme moc rádi podpořili bleskovou výrobou čelenek s mottem závodu jako cen pro vítěze, a navíc jsme poskytli 40 % z jejich ceny tomuto závodu jako sponzorský dar.

Čelenky Od nevidim do nevidim však pomáhají i jinde. Jejich nákupem v našem e-shopu přispějete na konto rodiny malého Šimona, který trpí nemocí zvanou achondroplazie a potřebuje tak nákladné pomůcky.